Поради практичного психолога
колегам – педагогам на час карантину
Емоціійний інтелект
Педагоги відчувають величезний спектр емоцій, пристосовуючись до дистанційного навчання. Усвідомлюйте власні емоції та переживання, проговорюйте їх – навіть це може знизити загальний рівень стресу та тривоги. Використайте досвід карантину, щоб краще відчути, що вам насправді подобається, які ваші цілі та якою є стратегія на майбутнє. Навчайте дітей називати свої почуття.
У будь-якій ситуації шукайте позитив.
Благополуччя тут і зараз
Потурбуйтеся про здоров’я, сон, повноцінне харчування, фізичну активність.
Подбайте про комфортний особистий простір, впорядкуйте робоче місце, домовляйтеся з рідними про тишу та спокій на час онлайн-роботи. Допомагайте дітям структурувати їх час.
Карантин минеться, а ви маєте зберегти потенціал для подальшого життя.
Взаємопідтримка
Піклуйтеся про близьких і рідних. Спілкуйтеся з друзями та колегами дистанційно. Будьте уважнішими до тих, чия поведінка чи емоційний стан викликають занепокоєння. Найкращими ліками від хвилювання, невпевненості та невизначеності є допомога іншим.
Інновації
Будь-яка криза завжди допомагає розкрити потенціал. У нас є шанс приборкати новітні технології та опанувати нові навички. Відкриття ресурсів найбільш рейтингових університетів світу, освітніх платформ та бібліотек дали нам унікальну можливість самоосвіти. Іноді виринайте з онлайн-середовища – поза ним також є життя.
|