Поради для батьків,як допомогти дитині
організувати навчальний процес вдома
Плануйте день та слідкуйте за дотриманням режиму дня. Роздрукуйте розклад уроків на період карантину (він є на сайті школи), щоб він був у дитини перед очима.
Оберіть разом з учнем одяг для “роботи”. Так званий “дрес-код” допоможе дитині “увійти в роль здобувача освіти” та зосередитися.
Організуйте робоче місце. Воно має гарно освітлюватися (за можливості — денним світлом), бути зручним та обладнаним необхідною технікою.
Чергуйте періоди навчання та відпочинку. Під час дистанційного навчання відпочинок за гаджетамине є зміною діяльності: очі не відпочивають від монітору, а мозок від обробки інформації. Прогулянки на свіжому повітрі, танці та руханка під час перерв стануть помічниками для відпочинку тіла і психіки дитини.
Розробіть систему заохочень. Не радимо мотивувати учня фінансовими винагородами. Краще мотивувати враженнями: переглядом кіно вдома, читанням книг, прогулянками на свіжому повітрі. Заохочувальні бонуси можна намалювати чи створити у графічному редакторі та повісити у робочому куточку.
Хорошою формою підтримки мотивації дитини до навчання є постійна фіксація успіхів у навчанні. Наприклад, учень отримав високу оцінку за домашнє завдання, уважно вислухав нову тему від вчительки чи прочитав параграф із новим матеріалом: це треба обов’язково відзначити, створюючи своєрідний “шлях до успіху”. Таке відстеження батьками дитячих успіхів допоможе дитині відчувати свій прогрес та прагнути більшого.
При труднощах заспокойте дитину та поясніть, що обов’язково буде період повторення пройденого матеріалу, нагадайте, що у будь-якій ситуації вона може звернутись до вас за допомогою.
|