Щільність макаронини вища, ніж щільність спирту, олії та води, але нижча ніж щільність меду, тому вона буде плавати на поверхні медового шару. У гумової кульки найменша щільність, нижча, ніж у будь-якої з рідин, тому вона буде плавати на поверхні самого верхнього, спиртового шару.
Хімічні досліди в домашніх умовах
Відразу в голові виникає образ професора зі скляною колбою і обпаленими бровами? Не переживайте, наші хімічні досліди в домашніх умовах абсолютно безпечні, цікаві і корисні.
Для досвіду потрібні:
маленькі фігурки динозаврів;
харчова сода;
рослинна олія;
лимонна кислота;
харчовий барвник або рідкі акварельні фарби.
Порядок проведення досліду
Висипте 1/2 склянки соди в невелику миску і додайте близько 1/4 ч. л. рідких фарб (або розчиніть 1-2 краплі харчового барвника в 1/4 ч. л. води), перемішайте соду пальцями, щоб вийшов рівномірний колір.
Додайте 1 ст. л. лимонної кислоти. Ретельно перемішайте сухі компоненти.
Додайте 1 ч. л. рослинного масла.
У вас повинно вийти розсипчасте тісто, яке ледь злипається при натисканні. Якщо воно зовсім не хоче триматися разом, то потихеньку додавайте по 1/4 ч. л. олії до тих пір, поки не досягнете бажаної консистенції.
Тепер візьміть фігурку динозавра і обліпили її тістом у формі яйця. Воно буде дуже крихке спочатку, тому його слід відкласти на ніч (мінімум 10 годин), щоб воно затверділо.
Потім можна приступити до веселого експерименту: наберіть води у ванну і киньте в неї яйце. Воно буде люто шипіти, розчиняючись у воді. При дотику воно буде холодне, оскільки це ендотермічна реакція між кислотою і лугом, з поглинанням тепла з навколишнього середовища.
Бажаю вам успіху в вашому чаклунстві .
|